Prognoza kryptowalutowa 2021: Ethereum cenniejszy niż Bitcoin?

Kryptowaluta ripple kosztowała początkowo mniej niż 1 centa i do czasu rozpoczęcia hossy w 2017 r. Notowała jedynie krótkotrwałe zwyżki ceny. W tamtym amazon (nasdaq amzn) czas kierowany do 4000 dolarów – aktualności na żywo okresie zaliczyła szczyt cenowy nieco poniżej 4 USD, jednak później nastały wielomiesięczne spadki, które sprowadziły kurs XRP do kilkunastu centów.

ethereum prognozy 2021

Jak przyznaje Lukas Enzersdorfer-Konrad, dyrektor ds. Produktu w Bitpandzie, na początku roku całkowita kapitalizacja rynkowa bitcoina spadła do 800 mld USD, co przekładało się na udział w rynku na poziomie 38,1 proc. – Dominacja rynkowa bitcoina konsekwentnie spada i obecnie znajduje się na najniższym poziomie od maja 2018 r. Najniższy udział bitcoina w rynku został odnotowany podczas wielkiego załamania kryptowalut w styczniu 2018 r.

Prognoza cen ethereum na 2022 i kolejne lata. Czy ETH czeka odbicie?

We wcześniejszych latach Buterin był współzałożycielem i pisarzem dla serwisu informacyjnego Bitcoin Magazine. Piątkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się wzrostem WIG20 o 0,58 procent, co przełożyło się na przeszło pięcioprocentową zwyżkę indeksu w skali tygodnia. Start nowego tygodnia przyniósł wyraźną poprawę nastrojów inwestorów. W ostatnich miesiącach bitcoin jest pod presją.

Jaka będzie cena za pięć lat czy też za dekadę? Na pewno odpowiedzi na te pytania są znacznie trudniejsze niż w przypadku Bitcoina. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Podejmując decyzje inwestycyjne, powinieneś kierować się własnym osądem.

Tak samo jak Bitcoin, Ethereum jest oddzielnym blockchainem, który ma swoją własną walutę cyfrową. Na przykład obie monety są zdecentralizowane. Ani jeden kraj czy rzą nie wspierają Bitcoina lub Ethereum. Oprócz tego obie waluty cyfrowe zbudowane są na technologii Blockchain, dlatego wszystkie transakcje są szybkie, dokładne i przejrzyste. Rząd Iranu wydaje się łagodzić swoje stanowisko w sprawie wydobywania kryptowalut. Według doniesień, zatwierdził on licencje dla kilku farm wydobywczych.

Cena ethereum mniejsza niż tysiąc dolarów może być początkiem cofania się w kierunku 800 dolarów i dalej 355 dolarów. Analityk podał dobre prognozy dotyczące wzrostu wartości Etheru na rynku. Z drugiej strony prognoza ta, choć oparta na pełnej analizie technicznej, uwzględnia informacje dostarczane przez podmioty gospodarcze. Oprócz tego, jego cena na rynku sukcesywnie rośnie od czasu swojej premiery, stając się jedną z najbardziej kapitalizowanych, po popularnej walucie „Bitcoin”.

ethereum prognozy 2021

Prognozy dotyczące przyszłości ethereum są bardzo optymistyczne. Jeśli przyjrzymy się różnym prognozom dotyczącym ethereum, zauważymy pewien trend. Wprowadzenie Ethereum 2.0 pod koniec tego lub na początku przyszłego roku znacząco usprawni działanie sieci. ETH należy do najważniejszych kryptowalut na świecie.

Notowania kryptowalut 10 lipca. Zobaczmy jakie zmiany zaszły dziś na rynku!

Niektórzy oczekują, że wartość Ethereum wzrośnie do 4000 USD. Coin Price Forecast podaje bardziej konserwatywne szacunki. ETH rozpoczął 2022 rok na poziomie $3722, ale wg szacunków Coin Price Forecast, do połowy roku spadnie on do 2987 dolarów. Oczekuje się, surowce że na koniec 2022 roku wartość Ethereum spadnie do $2592, co oznacza spadek o 30% w ciągu roku. Jednak całkiem możliwe jest, że kryptowaluta wzrośnie, ponieważ pewniejsza trwałość Ethereum 2.0 może sprawić, iż będzie ona bardziej atrakcyjna dla inwestorów.

Ponadto wyprzedaż kryptowalut została zaostrzona przez Chiny, instruując banki, aby nie ułatwiały transakcji kryptograficznych i ostrzegały inwestorów, aby unikali handlu spekulacyjnego. Dzisiaj oczekuje się, że przyszła cena Ethereum, w dłuższej perspektywie będzie nadal rosła. Inwestor miliarder, Mark Cuban, powiedział w podcaście Unchained, że ​​po aktualizacji aplikacji na Ethereum, inwestorzy zobaczą, że bitcoin jest „karłowaty”. Kubańczyk powiedział też, że ma teraz „dużo więcej” ETH niż BTC.

LuckyBlock: obiecująca alternatywa dla ethereum

Na blockchainie ethereum powstają zdecentralizowane aplikacje. Sieć rozwija się w obszarze inteligentnych kontraktów, zdecentralizowanych finansów i niewymienialnych tokenów . Zakupione kryptowaluty będą dostępne na Twoim koncie w przeciągu zaledwie 10 do 30 minut. Duży wzrost cen może w krótkim czasie przynieść spektakularne zyski. Z drugiej strony, gwałtowny spadek wartości naraża inwestorów na straty.

Ekosystem Ethereum zaczęto szeroko stosować wśród autorów aplikacji finansów zdecentralizowanych oraz przy sprzedaży tokenów niewymienialnych . Na poniższym wykresie możecie ujrzeć, jak zmieniała się cena Ethereum w ciągu ostatnich lat. Joseph Raczynski, technolog i ekspert Thomson Reuters, uważa, że na koniec 2022 roku cena Ethereum wzrośnie analiza techniczna forex do $8000 i będzie kontynuować wzrost, dopóki nie osiągnie $15000 na koniec 2025 r. Ethereum jest drugą największą kryptowalutą, która została stworzona przez Vitalika Buterina Z etherów korzystają zwykle programiści, by płacić za usługi świadczone w sieci Ethereum. Ethereum Merge zostanie uruchomione wcześniej niż oczekiwała społeczność.

Ethereum odbiło się od dna

Ethereum przyciągnęło zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych w 2021, wraz ze wzrostem popularności takich usług jak zdecentralizowane finanse i niezamienne tokeny . Trend ten powinien utrzymywać się również w roku bieżącym. Rosja jest uznawana za jedną z kryptowalutowych stolic świata – prawie 12% populacji posiada kryptowaluty i jest trzecim największym krajem wydobywającym cyfrowe aktywa. Chociaż kryptowaluta może skorygować się w dół, ogólna tendencja pozostaje bycza. Takim sposobem oczekujemy, że w niedalekiej przyszłości cena monety pozostanie powyżej $2,000. Ethereum to jedna z najbardziej dochodowych kryptowalut dla mining w 2022 roku.

Notowania kryptowalut 19 czerwca. Zobaczmy jakie zmiany zaszły dziś na rynku!

Podobnie jak większość głównych kryptowalut ethereum podąża za bitcoinem i z całą pewnością nie może zaliczyć początku roku do udanych. I na początku 2018 cena ETH rosła prawie wykładniczo. Doszło do tego dzięki temu, że w tym samym czasie w sieci Ethereum zostało uruchomionych wiele projektów przez pierwotną ofertę monet .

Do 10 listopada w UE trwa okres przejściowy, zgodnie z którym platformy crowdfundingowe mogą działać bez wymaganej licencji. Czasu pozostało niewiele, więc Komisja Nadzoru Finansowego postanawia wyjść naprzeciw potrzebom rynku. Jesteśmy na etapie, na którym wiele firm z głównego nurtu staje się coraz bardziej zainteresowanych kryptowalutami i zamierza robić więcej rzeczy w tej branży – dodał. Postanowiliśmy zebrać odpowiedzi inwestorów i analityków, opublikowane w ostatnich dniach czy to w raportach, czy na Twitterze, czy wypowiedziane w trakcie występów w podcastach lub w TV. Ostatnie miesiące nie należały do udanych dla cryptos, a bankructwo systemu Terra / Luna i stablecoina UST w kilka dni przeceniło większość monet o kilkanaście – kilkadziesiąt procent. Twórcą Ethereum jest Vitalik Buterin i Charles Hoskinson, którzy wymyślili, aby uruchomić smart kontrakty wykorzystując do tego sieć blockchain.

Na przestrzeni lat ether był konsekwentnie postrzegany jako dobra inwestycja. Przyszłość drugiej największej kryptowaluty w niemal każdej analizie wygląda obiecująco. Chociaż ethereum ma wielu konkurentów, nic nie wskazuje na to, aby jego pozycja osram praca była zagrożona. Wręcz przeciwnie – niektórzy mówią, że ma szansę prześcignąć bitcoina . Trudno jednak stwierdzić, czy faktycznie tak się stanie. Przygotowanie prognozy dla ethereum w oparciu o dane fundamentalne nie jest łatwym zadaniem.

About the author